Winners.

/4

A. 7TH EDITION

I. FIRST PRIZE:

  • ANDREA PÉREZ ALBIOL, “RECYCLED” CATEGORY.

II. SPECIAL MENTIONS:

  • JORGE MURILLO BOLAÑOS, “HAND MADE” CATEGORY.
  • HÉCTOR CALAHORRANO, “HAND MADE” CATEGORY.
  • JORGE MURILLO BOLAÑOS, “LIGHTNESS” CATEGORY .

WINNER

MENTION

MENTION

MENTION

B. 6TH EDITION

I. FIRST PRIZE:

  • BLANCA GARCÍA TORRES (Universidad Jaime I), “HANDMADE” CATEGORY.

II. SPECIAL MENTIONS:

  • NEUS FABREGAT GARCÍA (Universidad Jaime I), “LIGHTNESS” CATEGORY.
  • ÍÑIGO ZÁRRAGA LÓPEZ-QUILES (Universidad Jaime I), “RECYCLED” CATEGORY.
  • ALEJANDRO DE FRANCISCO CASTILLO Upv/Ehu (Universidad Pública Del País Vasco), “FLEXIBILITY” CATEGORY .

III. JURY:

  • ALBERTO MARCOS
  • MARTA ROYO
  • ANTÓN ARANA
  • JOSÉ LUIS JAUSSI NIEVA

C. 5TH EDITION

I. WINNERS SS15:

  • PABLO MUÑOZ DE ARENILLAS (Universidad BBAA de Sevilla), “HANDMADE” CATEGORY.
  • TERESA ARANDA BARRIGA (Universidad BBAA de Sevilla), “RECYCLED” CATEGORY.

II. WINNERS AW14:

  • ANDREA VELÁZQUEZ MARTÍNEZ (Universidad Jaume I Castellón), “HANDMADE” CATEGORY.
  • ALEJANDRO RUIZ PERDOMO (Universidad Jaume I Castellón), “HANDMADE” CATEGORY.

D. 4TH EDITION

I. WINNERS:

  • Mª TERESA GARCÍA PLAZA (Universidad Complutense Madrid), “HANDMADE” CATEGORY.
  • EDURNE HERRÁN (Universidad Complutense Madrid), “RECYCLED” CATEGORY.
  • PABLO SUÁREZ GONZÁLEZ (Universidad Complutense Madrid), “FLEXIBILITY” CATEGORY.

E. 3RD EDITION

I. WINNERS:

  • ALBERTO BERMÚDEZ RUANO (Universidad de Barcelona), “HANDMADE” CATEGORY.
  • CÉLIA BRAGANÇA (BBAA – Universidad Politécnica Valencia), “RECYCLED” CATEGORY.
  • ABIGAIL RODRÍGUEZ ROMERO (Universidad de Barcelona), “HANDMADE” CATEGORY.

F. 2ND EDITION

I. WINNERS:

  • JOSE RAMÓN RODRÍGUEZ NEBREDA, “RECYCLED” CATEGORY.
  • GUILLERMO BLANCO MASA, “HANDMADE” CATEGORY.
  • BOSSMAT ELIEZER, “FLEXIBILITY” CATEGORY.

G. 1ST EDITION

I. WINNERS:

  • ORIOL PORTA BABILONI, “FLEXIBILITY” CATEGORY .
  • CRISTINA LLAMAS ÁLVAREZ, “RECYCLED” CATEGORY.
  • BENGOA VÁZQUEZ VARELA, “HANDMADE” CATEGORY.